HexBugs – Mini Roboty

hexbugs_-_mini_roboty

HexBugs – Mini Roboty Kupisz tutajHexBugs to małe roboty, które powstały na bazie fizjonomii różnych owadów. Mogą wydawać się małe i nieważkie, ale tak naprawdę to fenomen w dziedzinie robotyki.Dostępnych jest kilka modeli, które różnią się między sobą zaprogramowanym zachowaniem. Obserwowanie całej gromady to naprawdę wielka i fascynująca przyjemność, ale już jeden potrafi przykuć wzrok na bardzo długo!

 HEXBUG, Wersja Podstawowa

 
Sympatyczny, nieduży robot poruszający się na sześciu odnóżach. Wbudowano w niego czujnik ruchu i dźwięku, więc więc potrafi poruszać się nawet w najbardziej misternie zbudowanym labiryncie. Odbija się nawet od najmniejszych przeszkód i reaguje na klaśnięcie. 
HEXBUG, Crab
Ten model został zbudowany na wzór kraba. O ile jego prawdziwy odpowiednik może budzić mieszane uczucia, ten wygląda pociesznie i sympatycznie. Oprogramowanie jest dobrane tak, by imitował zachowanie prawdziwego skorupiaka – szuka zacienionych miejsc, unika zagrożeń i jeśli „usłyszy” coś podejrzanego – ucieka ile sił w jego ośmiu nogach.
HEXBUG, Inchworm
Patrząc na ten model ciężko określić na podobieństwo którego owada został zbudowany. Mieści się w każdej, nawet najmniejszej dłoni, a do tego jest zdalnie sterowany! Nieduży kontroler na podczerwień pozwala sterować poczynaniami robota, który z zaskakującą swobodą porusza się w aż 7 kierunkach.
HEXBUG, Ant
Mrówka jak żywa! Porusza się na sześciu odnóżach przypominających kółka. Ponadto czułki pełnią rolę czujników ruchu, dzięki czemu zawraca błyskawicznie, kiedy napotka jakąś przeszkodę. Zupełnie jak prawdziwa mrówka! 
HEXBUG, Nano
W przeciwieństwie do innych modeli, ten mieści się nie w dłoni, a… na palcu. Z zewnątrz wydaje się być pozbawiony ruchomych części, ale tak naprawdę w środku znajduje się koło zamachowe, które wywołuje pionowe wibracje, a specjalnie zaprojektowane odnóża zamieniają je w poziomy ruch. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! 
HEXBUG, Spider
Mechaniczny Spider, którym można bawić się w domu! To robot wzorowany na prawdziwym pająku, ale żaden pająk nie obróci głowy o 360 stopni tak jak Spider. Dzięki pilotowi działającemu na podczerwień można nim sterować, a porusza się we wszystkich kierunkach! Dwie częstotliwości działania to możliwość zabawy dwoma Spiderami jednocześnie.
HEXBUG, Larva
Oto mechaniczna Larva – robot, który pełza do przodu, gdy położy się go na równej powierzchni. Wbudowany czujnik podczerwieni pozwala zabawce „widzieć” i omijać przeszkody. A gdy nie ma żadnych barier, pędzi jak szalona!
HEXBUG, Scarab
Scarab ma sześć nóg i mechaniczną technologię, która sprawia, że porusza się zadzwiająco szybko i zwinnie. Przewrócony na plecy – sam stawia się do pionu! Taki towarzysz zabawy to gratka dla każdego malucha i rodzica!
HEXBUG, Spider XL
Gigantyczna wersja modelu Spider. Jest o 65% większa niż wersja mini. Ma 8 odnóży i obraca się o 360 stopni. W zestawie pilot na podczerwień, który pozwala na sterowanie robotem. Na przodzie umieszczono diodę LED.
Wszystkie modele Kupisz tutaj

(Visited 490 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *